A opět sobota?

Ano! V sobotu 15.9.2018 dojde k organizovanému úklidu naší planety. Celý svět se zapojí do očisty a lidé dobří budou sbírat odpadky po lesích, loukách, remízkách, mezi domy a všude, kde Vás to jen napadne. A my u toho nebudeme chybět! Zapojit se může skutečně každý 🙂 

Více informací a mapu, kde všude v ČR bude probíhat úklid, naleznete zde

Sobota bez obalu

I my se s naším bezobalovým obchůdkem účastníme zajímavých akcí 🙂 V sobotu (8.9.2018) jsme se vydali propagovat bezobalovost mezi lidi. Dostali jsme nabídku, že v rámci Týdne bez odpadu, můžeme vystavit naše zboží na Zelném trhu (kde tedy bohužel nemohlo dojít přímo k prodeji tohoto zboží), propagovat tak bezobalové nakupování a vířit myšlenku nevytvářet zbytečný odpad. Věřím, že jsme tímto alespoň pár lidí oslovili a zaujali. 
Dále jsme se zúčastnili dětského dne na Lesné – Roklefest 2018. Zde bylo plno zábavy a děkujeme všem za projevený zájem.

(Fotografie budou doplněny později)

🤗 Nové látkové pytlíčky pro Váš nákup 🛒

Zapomněli jste si vzít vlastní nádobu? Neumíte nebo nemáte čas si ušít vlastní látkové pytlíky?Můžete je zakoupit u nás! Nabízíme:

  • pytlíčky z neprůhledné látky s veselými motivy, které při nákupu potěší Vaše (i prodavačovo) oko. Jsou k dostání v různých velikostech (malý, střední, velký, maxi)
    nebo
  • pytlíčky průhledné z vyřazené padákoviny.  Jedna velikost, pevný a odolný materiál. Možnost složení do malého váčku. Tyto pytlíčky jsou výrobky z chráněné dílny. Použitý materiál je zbytkové vyřazené zboží, které by běžně bylo zlikvidováno bez dalšího využití. Certifikováno pro styk s potravinami!

Věřím, že Vás potěší nejen hezký vzhled, ale i příjemné ceny.

 

Malý látkový 40,- (cca 300 g oříšků)
Střední látkový 45,- (cca 1,3 Kg)
Velký látkový 55,- (cca 2 Kg)
Maxi látkový 70,- (celý pecen chleba a něco navíc 🙂 )

Pytlík z padákoviny 59,- (cca 1,7 kg)

 

 

Oslaďme si život přírodním cukrem

Nově jsou u nás k dostání domácí medy od včelaře z Jevišovic.
V prodeji máme med akátový, med květový a med květový pastovaný.

Proč med krystalizuje?
Kvalitní med obsahuje glukózu, u které je proces krystalizace zcela přirozený. Právě na podílu glukózy a fruktózy závisí i rychlost krystalizace. Tedy zjednodušeně řečeno, čím kvalitnější med, tím rychleji krystalizuje.

Jak dostat zkrystalizovaný med opět do tekutého stavu?
Není to nic těžkého!
Vložte sklenici s medem do teplé vodní lázně a prohřívejte. Teplota vody by však neměla překročit 45°C. Při vyšší teplotě již med ztrácí svou kvalitu. A to by byla škoda 🙂

V supermarketech často narazíte na zahraniční medy, které se tomu našemu českého většinou nemohou rovnat. Setkáváme se s ředěnými medy, s medy, které obsahují pesticidy, stopy těžkých kovů a antibiotik.

Pokud máte zájem skutečně o kvalitní med, hledejte českého včelaře, vybírejte jednodruhový med a nebojte se krystalizace 🙂

 

 

Únor je plný překvapení

Už je to tady!
Již nemusíte v peněžence hledat drobné, nyní u nás můžete platit i kartou (akceptované platební karty jsou MASTER CARD, CASH BACK, MAESTRO, VISA).

Samospádové zásobníky

Další novinkou budou samoobslužné samospádové zásobníky. Urychlí a zpříjemní Váš nákup 🙂

Dárkové poukazy

Nově u nás můžete zakoupit pro své blízké a kamarády dárkové poukazy v jakékoliv hodnotě.
Poukaz můžete vyzvednout přímo v prodejně (Nezvalova 4, Brno – Lesná) případně můžeme vše vyřídit i elektronicky.

Čtete rádi?

Nabízíme ekologicky zaměřené knihy, které Vás donutí zamyslet se nad otázkou Vašeho života a nabídne příjemné a nenáročně nápady, jak přispět k lepšímu životu i domovu.

Domácnost bez odpadu

 

Velmi čtivá kniha, která nás zavede k otázce ekologické problematiky dnešní společnosti. Autorka Bea Johnsonová se snaží poukázat na to, že spousta zbytečného odpadu ničí naše zdraví i planetu, že jsme se stali obětmi dnešní konzumní doby. Kniha je hezkou příručkou a vlastně i nenásilným manuálem, jak svůj život změnit k lepšímu.

 

 

Zodpovědná firma

Autoři Yvon Chouinard a Vincent Stanley v knize vysvětlují principy trojí zodpovědnosti, jak s ní pracovat, jak vybalancovat zájmy všech zúčastněných (zaměstnanců, zákazníků, majitelů, planety, ..). Nenáročná příručka jak vést firmu k zodpovědnosti, správné recyklaci a osvětě.

 

K zakoupení je také měsíčník 7.G (sedmá generace) – společensko-ekologický časopis