Spolek Dobrý život

Je to již několik let, co Vám Zvaž to pomáhá k udržitelnému, ekologickému i ekonomickému nakupování. Nicméně v poslední době dochází ve společnosti  ke změnám, které nejsme schopni ovlivnit, které ale mají velký dopad a vliv na nás na všechny. Doba je náročná, ze všech stran se na nás sypou samé negativní zprávy. Proto bychom vám chtěli oznámit jednu pro vás pozitivní zprávu. Rozhodli jsme se založit spolek a z naší prodejny v Bohunicích jsme se rozhodli vytvořit tzv. spolkovou prodejnu.

 

Cílem není vytvořit zisk – spolek je nezisková organizace, jejímž účelem je sdružování lidí, kteří chtějí nakupovat kvalitní potraviny za minimální férové ceny, dlouhodobě a udržitelně.

 

ZÁKLADNÍ PRINCIPY

 

  • Spolek je majitelem a provozovatelem Spolkové prodejny Zvaž to v Bohunicích
  • Členem spolku se může stát kdokoli, kdo splní podmínky členství
  • Členové spolku odebírají (nakupují) zboží za snížené ceny
  • Členové spolku ovlivňují nabídku sortimentu

 

A JAK TO BUDE PŘESNĚ FUNGOVAT

  • Členové spolku platí pravidelný měsíční příspěvek, ze kterého se hradí fixní náklady prodejny (nájem, energie, mzdy, vybavení prodejny, apod.)
  • Díky pravidelným členským příspěvkům mohou členové nakupovat za nižší férové ceny, protože prodejna nepotřebuje vytvářet marži na prodeji výrobků
  • Prodejna zůstává otevřena i veřejnosti, která platí „tržní“ ceny, tedy s marží, což také umožňuje pokrývat náklady na provoz prodejny
  • Již nyní nabízený sortiment prodejny v Bohunicích pokrývá základní rodinný nákup – od potravin přes kosmetiku až po drogerii. Členové spolku se dále mohou dohodnout na rozšíření sortimentu o další produkty, o které bude zájem (např. pečivo, apod.) a ty pak také nakupovat za minimální férové ceny

PODMÍNKY ČLENSTVÍ

Pro nakupování s 20% slevou je měsíční příspěvek:

500 Kč za dospělou osobu (1 osoba + děti) nebo

800 Kč za rodinu (2 osoby + děti)

 

Jednorázový investiční poplatek ve výši 2500 Kč – tato částka je nutná pro vytvoření alespoň minimálních skladových zásob a postupné pořízení vybavení prodejny.

 

JAK SE STÁT ČLENEM SPOLKU

 

Napište nám na e-mail spolekdobryzivot@gmail.com a my Vám pošleme potřebné dokumenty pro přijetí. Také můžete vyplnit přihlášku přímo v prodejně. Velice se těšíme, až budete i VY součástí spolku!

https://www.facebook.com/Spolek-Dobr%C3%BD-%C5%BEivot-104924062359186

 

 

MĚSÍČNÍ VÝZVA

Zkuste jeden měsíc sledovat Vaše výdaje za potraviny, k tomu přidejte kosmetiku a drogerii. Pokud tento účet bude vyšší než 2500 Kč, tak se Vám členství ve spolku a spolkové nakupování vyplatí!

 

https://drive.google.com/file/d/1ppKxzfMJTiLBDfsPkDuD4BsXxt__mBe-/view?usp=sharing